SPRAWY GOSPODARCZE » Prawo gospodarcze Targówek

Prawo gospodarcze jest to zbiór norm prawnych, które dotyczą gospodarki państwa, a także i stosunków gospodarczych między osobami fizycznymi i prawnymi oraz podmiotami, których dotyczą stosunki gospodarcze. Jego zadaniem jest regulacja działalności gospodarczej. Jak je dzielimy? Za co odpowiada? Czym się konkretnie zajmuje?

***

Podział prawa gospodarczego

Prawo gospodarcze podzielić możemy między innymi na publiczne i prywatne. Pierwsze ustala stosunki między odpowiednimi przedsiębiorcami, a państwem. Określa zasady dotyczące zakładania firmy, swobodę ich funkcjonowania oraz działania związane z obrotem gospodarczym. Obejmuje między innymi wszelkie zasady, które dotyczą samego prowadzenia działalności gospodarczej w zależności od odpowiednich branż i kierowania ich przez poszczególne podmioty. Publiczne prawo gospodarcze wskazuje, jaką rolę odgrywa w tym wszystkim państwo i jak wygląda jego stosunek i zakres działania w odniesieniu do gospodarki kraju. W ramach tego prawa można otrzymać pełen wachlarz usług, w tym między innymi prawo publicznej pomocy, prawo energetyczne, telekomunikacyjne, a także i pełen nadzór bankowy. 

Drugie, prywatne prawo gospodarcze ustala między innymi stosunki między przedsiębiorcami, a także między przedsiębiorcami a konsumentami. W ramach tego prawa określone są przepisy dotyczące rodzaju spółek i ich działania, czynności handlowych, czy też zasad, które dotyczą upadłości i prawa papierów wartościowych. To właśnie poprzez ten segment, państwo i inne organy Unii Europejskiej organizują, jak również i w pełni kontrolują działania gospodarcze. 

Usługi prawa gospodarczego

Nasza kancelaria to miejsce, które świadczy kompleksowe usługi w zakresie prawa gospodarczego. Posiadając odpowiednio wykwalifikowaną kadrę pracowników, duże doświadczenie, a także i profesjonalne podejście do klienta, świadczy doradztwo, pomoc, jak również i reprezentowanie interesów swoich klientów. Jesteśmy po to, by pomóc osobom mającym problemy w kwestii prawa gospodarczego, zawsze dążąc do ich rozwiązania i do doprowadzenia sprawy do szczęśliwego finału. Głęboko wierzymy w to, że nasza kancelaria spełni Państwa oczekiwania, a owocna współpraca zakończy się pełnym zadowoleniem, zarówno z jednej, jak również i z drugiej strony. Nasi adwokaci prowadzą sprawy karne nie tylko na terenie Targówka ale całej Warszawy i okolic. Jesteśmy przekonani o tym, że usługi prawa gospodarczego świadczone przez naszych adwokatów, pozwolą Państwu uzyskać pełne wsparcie w rozwiązaniu dosłownie każdej sprawy. 

Prawo karne Targówek ⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 9