SPRAWY GOSPODARCZE » Prawo karne gospodarcze Wawer

Prowadząc własną działalność gospodarczą, podlega się prawu gospodarczemu i wszelkie naruszone w nim przepisy, rozstrzygane są właśnie w oparciu o to konkretne prawo. Czym ono jest? Co obejmuje? W jakich sytuacjach adwokat od prawa gospodarczego może okazać się dla klienta jedyną deską ratunku?

***

Czym jest prawo gospodarcze?

Prawo gospodarcze to zbiór przepisów i norm prawnych, które to odnoszą się do działania gospodarki państwowej i stosunków gospodarczych między różnymi podmiotami, a więc między osobami fizycznymi i prawnymi. To także zbiór zasad, które odgrywają wartość nadrzędną, jeśli w grę wchodzi prowadzenie działalności gospodarczej. O czym więc mowa? Między innymi o zasadzie: praworządności, proporcjonalności i wolności gospodarczej. 

Prawo gospodarcze można podzielić na dwa elementy: publiczne i prywatne. Pierwsze związane jest z rolą państwa, z wolnością działań gospodarczych, jak również i obrotem gospodarczym, który to odnosi się do stosunków państwo – przedsiębiorstwo. Drugie zaś dotyczą stosunków, jakie panują między przedsiębiorcami, jak również i między nimi, a konsumentami. 

Wybór adwokata od prawa karnego gospodarczego

Jeśli mają Państwo problem z płatnością od jednej firmy, jeśli doszło do rażących i specjalnych błędów w dokumentacji czy na przykład czujecie się pokrzywdzeni z decyzją jakiegokolwiek z organów, które dotyczą funkcjonowania Państwa firmy, z całą pewnością prawo gospodarcze stanowi tutaj ten aspekt, do którego należy się odnieść. Nasza kancelaria jest miejscem, w którym to można liczyć na kompleksowe i profesjonalne wsparcie na każdej płaszczyźnie pod względem obrony interesów swoich klientów. 

Choć prawo gospodarcze nie ma jednego kodeksu głównego i nie ma określonych norm prawnych, które mogłyby być postrzegane jako całość, to poprzez indywidualne podejście do sprawy, można żądać jak najbardziej korzystnych rozwiązań. W przypadku niewłaściwego działania ze strony firmy jak najbardziej łagodnego wymiaru kary, z kolei gdy dana działalność gospodarcza jest stroną pokrzywdzoną, odpowiedniego zadośćuczynienia.

Jesteśmy w pełni do dyspozycji naszych klientów. Dbamy o to, aby zapewnić im jak najlepsze rozwiązania, profesjonalne doradztwo i pomoc na każdym etapie postępowania. Jesteśmy i dla przedsiębiorców, którzy dopuścili się łamania prawa i dla tych, którzy są jego ofiarami. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i każdą sprawę traktujemy priorytetowo. 

Prawo karne gospodarcze Wawer ⭐⭐⭐⭐⭐
Ocena 5/5 Głosów 20